Tipping Competition2021

Sevens tournament on track - Australian Rugby league News
Back
globalrugbyleague - Thu, 22 Feb 2007 19:49:00 GMT
The tournament will be held at Wade Park on February 24-25 and will mainly feature Group 10 sides despite West Wyalong also staging a knockout competition on the same weekend.

Draw:
Saturday 24th February
Wade Park.






GROUP

TEAMS

Vs

TEAMS

TIME


GROUP A

Hawks 1

Vs

St Pats 2

10:00am


GROUP A

Tumbarumba

Vs

Panthers 2

10:20am


GROUP B

Narromine

Vs

Hawks 3

10:40am


GROUP B

Orange CYMS 2

Vs

Cabonne United 1

11:00am


GROUP C

Cabonne United 2

Vs

Panthers 1

11:20am


GROUP C

Dubbo CYMS 1

Vs

Hawks 2

11:40am


GROUP D

St Pats 1

Vs

Dubbo CYMS 2

12:00noon


GROUP D

Wellington

Vs

Orange CYMS 1

12:20pm


GROUP A

St Pats 2

Vs

Tumbarumba

12:40pm


GROUP A

Panthers 2

Vs

Hawks 1

1:00pm


GROUP B

Hawks 3

Vs

Orange CYMS 2

1:20pm


GROUP B

Cabonne United 1

Vs

Narromine

1:40pm


GROUP C

Panthers 1

Vs

Dubbo CYMS 1

2:00pm


GROUP C

Hawks 2

Vs

Cabonne United 2

2:20pm


GROUP D

Dubbo CYMS 2

Vs

Wellington

2:40pm


GROUP D

Orange CYMS 1

Vs

St Pats 1

3:00pm


GROUP A

Tumbarumba

Vs

Hawks 1

3:20pm


GROUP A

Panthers 2

Vs

St Pats 2

3:40pm


GROUP B

Orange CYMS 2

Vs

Narromine

4:00pm


GROUP B

Cabonne United 1

Vs

Hawks 3

4:20pm


GROUP C

Dubbo CYMS 1

Vs

Cabonne United 2

4:40pm


GROUP C

Hawks 2

Vs

Panthers 1

5:00pm


GROUP D

Wellington

Vs

St Pats 1

5:20pm


GROUP D

Orange CYMS 1

Vs

Dubbo CYMS 2

5:40pm
Draw:
Sunday 25th February
Wade Park.

SEMI 1: Winner Group A V Runner Up Group D @ 10:00am
SEMI 2: Winner Group B V Runner Up Group C @ 10:20am
SEMI 3: Winner Group C V Runner Up Group A @ 10:40am
SEMI 4: Winner Group C V Runner Up Group B @ 11:00am
FINAL 1: Semi 1 Winner V Semi 2 Winner @ 11:20am
FINAL 2: Semi 3 Winner V Semi 4 Winner @ 11:40am
PLAYOFF: Final Runner Up 1 V Final Runner Up 2 @ 12:30pm
GRAND FINAL: Winner Of Final V Winner of Final @ 1:00pm - Read More, Here