Tipping Competition2021

Country NSW results - Australian Rugby league News
Back
globalrugbyleague - Wed, 09 May 2007 10:51:00 GMT
NSW COUNTRY

Newcastle – Round 7
Cessknock 42 d Central Charlestown 32, Lakes United 38 d Wyong 12, Macquarie Scorpions 30 d Kurri Kurri 12, Nelson Bay Blues 29 d Raymond Terrace 22 and South Newcastle 28 d Western Suburbs 28. Standings: Lakes United 11, Cessknock 10, South Newcastle 10, Nelson Bay 8, Raymond Terrace 8, Macquarie 7, Western Suburbs 6, Wyong 6, Kurri Kurri 4 and Central Charlestown 0.

Illawarra – Round 7:
Berkeley 26 d Corrimal 12, Thirroul 56 Helensburg 10, Dapto 36 Port Kembla 0 and Wests 52 Wollongong Uni 40. Collegians BYE. Standings: Collegians 12, Dapto 12, Wests 12, Thirroul 8, Port Kembla 8, Wollongong Uni 6, Corrimal 4, Berkeley 2, Helensburg 2.

Central Coast – Round 6
The Entrance 64 d Berkeley Vale 10, Northern Lakes 32 d Erina 30, Umina Beach 15 d Ourimbah 14 and Woy Woy 38 d Terrigal Sharks 8, Toukley and Kincumber Bye. Standings: Umina 8, Northern Lakes 8, Ourimbah 6, The Entrance 6, Woy Woy 6, Terrigal 6, Toukley 4, Erina 4, Kincumber 0, Berkeley Vale 0.


Northern Rivers – Round 3
Byron Bay 60 d Grafton 0, South Tweed Heads 38 d Tweed Coast Raiders 18, Ballina 30 d Mullumbimby 10, Casino 62 d South Grafton 14, Marist Brothers 30 d Cudgen 18, Lower Clarence 30 d Kyogle 12.Murwillumbah BYE. Standings: Byron Bay 6, Lower Clarence 6, South Tweed Heads 4, Murwillimbuh 4, Balline 4, Marist Brothers 4, Tweed Coast 4, Mullumbimby 3, Casino 2, Grafton 2, South Grafton 2, Kyogle 1, Cudgen 0.

Group 2 – Round 5
Coffs Harbour 54 d Woolgoola 20, Port Macquarie 22 d Orara Valley 8, Sawtell 60 d Bellingen 4, Macleay Valley 30 d Nambucca Heads 24, Macksville BYE. Standings: Port Macquarie 10, Macksville 10, Sawtell 8, Coffs Harbour 6, Orara Valley 6, Macleay Valley 4, Woolgoola 4, Nambucca Heads 2, Bellingen 0.

Group 6 – Round 4
Goulburn 50 d Moss Vale 18, Oakdale 42 d Picton 12, Thirlmere 38 d Camden 20, Standings: Goulburn 8, Thirlmere 6, Oakdale 6, Camden 2, Picton 2, Moss Vale 0.

Group 7 – Round 5
Kiama 24 d Shellharbour 12, Berry-Shoalhaven 20 d Milton-Ulladulla 10, Batemans Bay 56 d Gerringong 24, Warilla-Lake 36 d Nowra 28. Standings: Albion Park 10, Gerringong 7, Milton 6, Berry 6, Kiama 6, Nowra, Shellharbour, Batemans, Warrilla 4.

Group 9 – Round 5
Brothers 26 d Temora 10, Young 40 d Lavington 20, Gundagi 36 d South City 18, Kangaroos 50 d Tumbarumba 4, Tumut 40 d Junee 22, Cootamundra BYE. Standings: Tumut 12, Cootamundra 12, Young 10, Brothers 8, Temora 8, Kangaroos 6, Junee 6, South City 4, Lavington 4, Gundagai 2, Tumbarumba 2

Group 10 – Round 4
Bathurst St Pats 28 d Bathurst Panthers 26, Mudgee 52 d Oberon 10, Lithgow 60 d Orange CYMS 16, Cowra 34 Orange Hawks 24. Standings: Lithgow 8, Mudgee 6, Bathurst Panthers 6, Bathurst St Pats 6, Cowra 4, Orange CYMS 2, Orange Hawks 2, Oberon 0.

Group 11 – Round 5
Wellington 50 d Cabonne United 22, Dubbo Macquarie 52 d Nyngan 18, Dubbo CYMS 74 d Cobar 4, Narromine 46 d Forbes 22. Parkes BYE. Standing: Dubbo CYMS 10, Dubbo Macquarie 10, Cobar 6, Cabonne United 6, Narromine 6, Wellington 6, Parkes 4, Forbes 2, Nyngan 0.

Group 20 – Round 4
Griffith 48 Waratahs 38, Yenda 32 d West Wyalong 28, Yanco Wamoon 64 d Darlington Point 24. Leeton BYE Standings: Leeton 6, Yenda 6, Yanco 4, West Wyalong 4, Griffith 4, Waratahs 2, Darlington Point 2, Tullibigeal 2. - Read More, Here